Toprak ve tarım
Mikrobik Toprak Arıtımı
SSB, toprakta biriken kimyasal gübrelerin fazla kullanılmasıyla hasar gören toprağı geri getiren, doğal olarak oluşan mikroorganizmaların bir karışımını içerir.

Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı, mahsullere uygulanan kimyasal gübrelerin sadece% 7'sinin bitkiler tarafından kullanıldığını ve geri kalan% 93'ün ise çözünmeyen inorganik tuzlar olarak "kilitli" hale geldiğini tespit etti. Çözünmeyen kimyasalların birikmesi toprağın fakirleşmesine ve sağlıklı bitki büyümesini daha az destekleyebilmesine neden olan ana faktörlerden biridir. Bu tuzlar bitkiler tarafından absorbe edilemezken, yoğun yağışların neden olduğu komşu nehirlere ve göllere akan suyun akmasına neden olabilirler. Uydu fotoğrafları, büyük nehirlerin okyanusa boşaldığı bölgelerde artan ölü bölgeleri göstermektedir.

Kimyasal birikim, doğal toprak mikroplarının azalmasına neden olur, böylece toprak yaşayabilirliğini daha da düşürür. Toprak mikropları, organik ve inorganik maddeleri, bitkinin meyve vermesi ve yetiştirmesi için kullanabileceği, biyolojik olarak mevcut bir biçime dönüştürmek için gereklidir. Buna ek olarak, herbisitler ve zirai ilaçlar toprakta birikebilir ve doğal toprak mikrobik topluluğuna daha da zarar verebilir.

SSB içerisindeki mikroplar, inorganik tuzları, bitkiler tarafından kullanılabilen, biyolojik olarak temin edilebilen besin maddelerine dönüştürürler. Yağ asitleri ve humatlar gibi bu arızanın yan ürünleri, bitki büyümesini ve genel enerjiyi daha da uyarır.

SSB ayrıca, toprağa verilen azalan herbisitler ve zehirli maddeler gibi zararlı toksinleri ve sulama suyunda bulunan diğer kirleticileri parçalayacak mikropları da içerir. Bu toksik maddeler zararsız yağ asitleri, CO2 ve suya ayrılır. SSB mikropları karbonhidratlar, proteinler vb. Ölü organik materyalin parçalanmasını hızlandıracak ve onları azot ve fosforun çözünür formlarına dönüştürüyor. Buna ek olarak, SSB toprakta mevcut olabilecek zararlı veya patojen mikropları büyür veya rekabet edebilir bir şekilde engeller.

SSB'nin devam ettirilmesi veya mevsimlik olarak kullanılması, tükenmiş ve hasar gören toprağı geri yükleyecek ve tarım işlemleri için gerekli olan kimyasal gübre miktarını önemli ölçüde azaltacaktır

Atık Kompost Sindirici

Atık Kompost Sindirici

İNCELE
tarım ve toprak

tarım ve toprak

Tarım arazilerinde kullanılan kimyasal gübreler ile bitkiler sadece %7 ni kullanabiliyor. SSB ile geri kalan %93 lük kilitli toprak açılarak performans artttırılmaktadır

İNCELE
24 Saat Atık Kompost

24 Saat Atık Kompost

Organik Gübre 24 Saat Atık Kopmast Makinası

İNCELE