Yağ Tutucular Nasıl Çalışır?
 Atık sulardaki yağları sudan ayırmaya yarayan paket bir ünitedir. Ünite ebatları atık su miktarına göre belirlenir. Ayrıştırılan yağlar, ünitenin içinde tutulur, yağdan ayrılan su dışarıya atılır.

YENİ GREASE TMC-1 KONSANTRE

Sıvı Bakteri / Enzim Konsantresi

ÜRÜN: Yağ Tutucu  Konsantre ,  kokuya karşı koruyucu maddelere sahip sıvı konsatre bakteri enzimdir. Grease TMC-1 Konsantre , enzimlerin ve seçilmiş doğal bakterilerin gelişmiş bir karışımıdır. Bu çevresel olarak sağlam ve toplam biyolojik olarak parçalanabilen ürün, tipik bir drenaj sistemine eklendiğinde, organik maddeyi suda çözünebilir besinler haline getirecektir. Yayılan besinler, tüm atık sistemini temizlemeye devam etmek için çoğalan ve daha fazla enzim üreten seçici bakteriler tarafından sindirilir.

ÖZELLİKLER:

Organik atık sindirimi için özel olarak stabilize ve harmanlanmış enzimler 
Enzim üreten bakteriler 
Daha geniş aktivite spektrumu için çevresel olarak sağlam, biyolojik olarak parçalanabilir bileşenler 
 Ekonomi tasarrufu
Kokulu ve kokusuz iki alternatif (Hoş narenciye kokusu) 

ürün içinde yüzey aktif madde içermez, bu nedenle yağlar aşağı doğru sertleşmez .


AMAÇ:

Üretilen atıkların temel bileşenlerini sindirebilen konsantre bir hidrolitik (parçalayıcı) enzim kaynağı olarak:

  • Kanatlı İşleme 
  • Hastaneler -Restoranlar - Müzeler 
  • Gıda İşleme Tesisleri 
  • Fırınlar 
  • Konserve 
  • Et Paketleme ve Kesimhaneler
  • Rendering Kemik unu Tesislerinde
  • Baca Koku Tedavisinde 

TAVSİYELER: Gres TMC-1  Kuru (toz,tablet vb) üründen farklı olarak sıvı konsantre formdadır. Bu da, anında çalışmasını sağlar. Performans ve kullanım miktarının azalması tasarruf sağlaması için ise  zamanlanmış, elektrikli veya pille çalışan bir su veya hava  Pompası kullanarak suda sağlanan akış ve yükselen oksijen ile performans arttırımı kolaylaşmaktadır.

Kostik içermez, plastik borulara veya sıhhi tesisat armatürlerine zarar vermez.

Yağları, nişastaları, proteinleri ve selülozu çözmek için çalışır; Böylece bu organik atık malzemelerin sindirilmesine yardımcı olur. Bu, drenaj sistemlerinde, yağ tutucularında, asansör istasyonlarında, ıslak kuyularda ve diğer atık su taşıma ve arıtma sistemlerinde birikim ve engel oluşturmasını engelleyebilir. PH aralığı 5.5 ila 9.0 arasında çalışır. Optimal pH aralığı 6,5 - 7,5 aralığındadır. Belirtildiği şekilde saklandığında 1 yıla kadar stabildir. En uygun sıcaklık aralığı 50 ° F ila 140 ° F arasındadır.

ANALİZ YÖNTEMİ: USP / FCC / AOAC. Test yöntemleri istek üzerine temin edilir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER:

Görünüm: açık sarı, hafif bulanık

Koku: Sabun / Narenciye/kokusuz

pH: 6,6 - 7,2

Özgül Ağırlık: 1.03

DEPOLAMA KOŞULLARI: Raf ömrünün optimum düzeyde tutulması için, ürün en iyi şekilde serin alanda (100 ° F altında) saklanır, dondan koruyun (32 ° F'nin altında); Konteynırı sıkıca kapalı tutun.

AMBALAJ: 19 Lt ve 200 Lt 'dir

PARAMETRELERİ:

Etkili Sıcaklık Aralığı - 50 ° ila 140 ° F (10 ila 60C)

Etkili pH aralığı 5.5 ila 9.0

Optimal pH aralığı 6.5 ila 7.5

DOZAJ

  
Her 1.000-1.500 galon (3,785 litre) tuzak için, 30 günlük bir süre boyunca 2.5 galon Grease TMC-1 (9.46 litre). Günlük olarak yaklaşık 9 ons ölçülür. Alternatif bir dozaj aşağıdaki gibidir: BAŞLANGIÇ: sistemi yıkamak için 4 litre su. 4 litre besin / su karışımı. 4 litre Grease TMC-1yağ tutucuya giden drenajı boşaltmıştır. Drenajdan 4 litre su. GÜNLÜK: Drenajın 140 ml Yağ Tutucu .Drenajı yıkamak için 700 ml su. Tedaviler ile başlarken, tuzak sadece yeni pompalanmışsa daha iyidir.Ayrıca, tahliye edilebilecek ve mikropları öldürecek herhangi bir ağartıcı veya diğer kimyasalları kullanmaktan kaçının.

Aşağıdaki, Kosta Rika'daki Mirobiyoloğumua sorulan sorular;

Yağ metabolizması, Grease  TMC-1 e TF1'de bulunan çeşitli mikroplar tarafından üretilen enzimlerle gerçekleştirilir. Sindirim sürecindeki her adımda, mikroplar tarafından farklı enzimler üretilir, bu nedenle canlı mikroplar, yağ tutucularındaki gresi gerçekten sindirmek için tek yoldur.

Yağ metabolizması (sindirim) için genel yol şu şekilde gerçekleşir: yağ, yani trigliseritler enzim lipaz tarafından gliserol, yağ asitleri ve alkol (bu adım oksijen gerektirir), daha sonra yağ asitleri ve aldehide, daha fazla bazik yağ asitlerine ayrılır. Daha sonra CO2, su ve basit kısa zincirli yağ asitleri (ölü bakteri) içine. Karbondioksit ve su, mikropların yağ metabolizmasının nihai kaderidir.

Bu ayrıştırma sürecinin her aşamasında farklı enzimler gereklidir. Gres tahrip olduğundan, kanalizasyon hatlarında aşağı akımda bir değişiklik yapmayacaktır. Sabunlar ve solvent ürünleri sadece gresi çözer ve daha sonra kanalizasyon hatlarını yeniler ve tıkanmalara neden olur. Bu mikrobiyal ürün Grease TMC-1 veya TF-1 kullanarak düzgün çalışan bir yağ tutucuda olmayacaktır.

Grease TMC-1 ve TF-1'deki mikroplar 70 ila 80 derece C'ye kadar sıcaklıklara sahip olabilir. Bu nedenle, bulaşık makinesinde sıcak su ile ilgili sorun olmamalıdır.

Kosta Rika'daki gres tuzaklarının bir kısmı da bunlara akan insan atığına sahip olduklarından, dışkı suyunu dışarı çıkaran dışkı suyunda fekal koliformların varlığına şaşırmamak gerekir. Tony Roma'lar FC-1 ve Grease TMC-1 kullanmaya başladığında, tuzaktaki pH yaklaşık 4.2'den tedavilerden önce 6.8'e yükseldi. PH'daki bu artış çok iyi bir şeydir. Temel olarak yağ tutucuları, optimum gres sindirimi için 6 pH ila 9 pH aralığında olmalıdır. Tuzakta pH yükselterek dışkı koliformlarının daha fazlası hayatta kalacaktır. FC-1 veya Grease TMC-1'in kullanımı, koliform seviyelerinin düşmesine neden olacaktır çünkü mikroplar ve Grease TMC-1, koliformlar ile rekabet eder. Bu sürece rekabetçi engelleme denir.

Yağ tutucuyı terk eden etki köpürmeye veya atık su arıtma tesislerinde herhangi bir olumsuz reaksiyona neden olmaz. Gerçekte FC-1 veya Grease TMC-1 kullanılması, ek yararlı mikroplar sağlayarak atıksu arıtma tesislerinin işlevini artıracaktır.

  

 

GIDA YAĞ TUTUCU TANK

GIDA YAĞ TUTUCU TANK

GIDA sektöründe fermante olmuş atıkların fermantasyonu ile oluşan uçucu bileşenler ve KOI (askıda katı madde) miktarındaki artı,yüksek Ph değerlerini denetim altına alarak uygun yönetmelik değerlerinde stabil kalması için uygulanana uygulma

İNCELE
Nozzl Sistemleri

Nozzl Sistemleri

Atık Hammadde Posa gaz gibi katı atıkların kontrolu

İNCELE
24 Saat Atık Kompost

24 Saat Atık Kompost

Organik Gübre 24 Saat Atık Kopmast Makinası

İNCELE